Хакери шпигували за дипломатами посольств чотирьох країн у Білорусі — Reuters

Поділитися
Хакери шпигували за дипломатами посольств чотирьох країн у Білорусі — Reuters
Дослідження ілюструє, наскільки вразливими можуть бути дипломати до кібершпигунства.

Група хакерів роками шпигувала за співробітниками посольств чотирьох країн у Білорусі, в тому числі під час війни РФ проти України, шляхом зламу локальних інтернет-мереж. Про це йдеться у звіті дослідників словацької компанії ESET, що займається кібербезпекою, повідомляє Reuters.

Близько 15 пристроїв, що належать дипломатам із двох країн Європи, однієї з Південної Азії і однієї з Африки, які працювали в посольствах, стали об'єктами шпигунства, повідомив дослідник ESET Матьє Фау, який є автором звіту.

Кампанія цифрового шпигунства розпочалася приблизно у 2021 році і досі триває, кажуть дослідники.

Не відразу було зрозуміло, скільки чиновників стали жертвами цієї кампанії. Але дослідження, яке виявляє нову і витончену хакерську команду, яка, ймовірно, діє з Білорусі, ілюструє, наскільки вразливими можуть бути дипломати до кібершпигунства.

Білорусь є найближчим союзником Росії у війні проти України. Мінськ допоміг РФ переправити через свої кордони військову техніку і солдатів для підтримки військових дій.

У звіті йдеться, що хакери втручалися в доступ до інтернету своїх жертв, "ймовірно", на рівні інтернет-провайдера, — це означає, що дипломатів могли обманом змусити завантажити шкідливе програмне забезпечення.

За словами Білла Марчака з групи інтернет-спостерігачів Citizen Lab, що базується в Університеті Торонто, від такого виду хакерських атак важко ухилитися.

Він каже, що висновки ESET ілюструють, наскільки інтенсивно дипломати є об'єктами стеження.

"Посольства і міністерства закордонних справ по всьому світу є головною мішенню шпигунських програм", - зазначив він.

Раніше повідомлялося, що хакерська група Cozy Bear (також відома як APT29), яку влада США пов'язує з російськими спецслужбами, атакувала комп'ютери щонайменше 22 із 80 іноземних дипломатів у Києві.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі