Наголошується, що за допомогою сучасних технологій дістатися до Місяця буде не складно. А от взяти з собою все необхідне буде неможливо. Тому людям необхідно звертатися до місцевих ресурсів у пошуках необхідних джерел тепла та енергії.
У космосі енергію отримують за допомогою сонячних панелей, які виробляють її весь час, поки на них потрапляє сонячне світло. Разом з тим, бази на Місяці будуть переживати періоди місячної ночі, коли світло не буде надходити до 16 днів. Тому необхідно знайти джерело енергії, яке буде збирати її протягом місячного дня і зберігати протягом ночі.
Виявилося, що таким джерелом енергії можуть бути цеглини з реголіту. "Астронавти "Аполлонів" привезли на Землю невелику кількість місячного грунту, яка дозволила нам створити дуже схожий "фейковий" реголіт", - поділився один з дослідників Ейдан Коулі.
Земний "замінник" реголіту стирали до досягнення характерного для поверхні Місяця розміру часток, а потім виготовляли цеглу розмірами трохи менше звичайної будівельної. Після цього вчені провели експерименти, які дозволили дізнатися, наскільки така цегла здатна утримувати тепло.
"Будь-яка технологія, що буде використовуватись на Місяці, зіткнеться з виключно суворими умовами: довгими ночами, перепадами температур від -173 до 127 градусів Цельсія і екстремально низьким тиском. Ми відтворили ці умови з найкращої доступної точністю для створення місяцеподібного середовища для нашої цегли. Використання місячного реголіта для зберігання тепла на Місяці надає нам велику кількість готового до використання матеріалу, тобто космічним мандрівникам не знадобиться багато брати з Землі. У перспективі це дозволить реалізувати більш амбітні космічні місії", - розповів керівник проекту Лука Целотті.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені з Гарвардського університету запропонували новий план з тераформування Марса. За їхніми словами, зробити придатними для життя окремі регіони Червоної планети можна буде за допомогою тонкої і легкої аэрогелевої ковдри.