Згідно з положеннями нового законопроекту, інтернет-провайдери будуть зобов'язані надавати дані користувачів, які будуть компрометувати інших людей.
У британському парламенті обговорюється закон, направлений на вживання заходів проти анонімних користувачів, що поширюють наклеп про інших людей в інтернеті. Законопроект розглядається вже у другому читанні.
Ідея нового закону з'явилася після того, як британка Нікола Брукс виграла судовий розгляд проти своїх кривдників, які обмовили її в соціальній мережі Facebook.
Брукс заявила, що її почали переслідувати в соціальній мережі після того, як вона опублікувала повідомлення на підтримку одного з учасників шоу X-Factor. Зловмисники створили підроблені облікові записи на ім'я Брукс, в яких постраждала позиціонувалася як педофіл і торговець наркотиками. Суд ухвалив, що соцмережа повинна розкрити особи порушників.
Згідно з положеннями нового законопроекту, інтернет-провайдери будуть зобов'язані надавати дані користувачів, які будуть компрометувати інших людей. Ордер для цього не потрібен. Ресурси з наклепницькими і образливими повідомленнями не будуть притягнуті до відповідальності за умови співпраці у розкритті особи «інтернет-тролів».
Імена, адреси електронної пошти і дані інтернет-протоколу кривдників будуть надаватися жертвам для того, щоб вони могли відстоювати свої інтереси в суді.
У суперечних ситуаціях, коли складно розібрати, є повідомлення наклепом чи ні, повідомлення будуть просто видалятися адміністраторами сайтів. !zn