Британські вчені записали сонети Шекспіра на ДНК

Поділитися
Сонети Шекспіра записали на ДНК
Вага сонета Шекспіра, записаного на ДНК, - 0,3 мільйонної мільйонної грама. Один грам ДНК може зберігати стільки інформації, скільки вміщається на більш ніж мільйоні CD-дисків.

3 Нік Голдмен та Івен Бьорні з European Bioinformatics Institute (Хінксон) пропонують використовувати ДНК як наддовговічний носій інформації. Преса описує і коментує підсумки експерименту, який демонструє практичну користь цього методу.

"Сонети Шекспіра закодовані у ДНК" - такий заголовок у The Guardian. "Одні з найромантичніших віршів в історії - всі 154 сонети Шекспіра - тепер вписані у код життя", - захоплюється кореспондент Ієн Семпл.

Така була практична демонстрація "зберігання інформації в генах". Учені запевняють, що такий архів може зберігатися десятки тисячоліть, а місця займає зовсім небагато. На ДНК "закодували" також фрагмент аудіозапису знаменитої промови Мартіна Лютера Кінга і наукову статтю, в якій Крік і Уотсон вперше описали структуру ДНК.

"Вага сонета Шекспіра, записаного в ДНК, - 0,3 мільйонної мільйонної грама. Один грам ДНК може зберігати стільки інформації, скільки уміщається на більш ніж мільйоні CD-дисків", - повідомляє газета зі слів вчених.

Задум народився у пивній у Гамбурзі: Голдмен і Бьорні обговорювали, як можна дешево і надійно зберігати колосальні обсяги інформації, якими володіє сучасна біологія. У підсумку вони розробили код, де використовуються чотири "молекулярні букви" (за висловом видання). Бінарний код конвертується в цей код ДНК. Так, перше слово шекспірівського рядка "Thou art more lovely and more temperate" перетворюється на "TAGATGTGTACAGACTACGC".

Видання нагадує, що торік гарвардський генетик Джордж Черч вже закодував у ДНК свою книгу "Регенезис". Але кембріджські вчені передбачили виправлення помилок при запису або розшифровці ДНК.

"ДНК чудова тим, що для зберігання не потрібно ніяких джерел енергії. Просто тримайте її у прохолодному, сухому та темному місці", - підкреслив Бьорні, пославшись на гарне збереження ДНК мамонтів.

Але якщо така ДНК потрапить в організм людини або тварини? "Вона не може випадково "врости" у геном, у ній використовується абсолютно інший код, ніж у клітинах живих істот", - запевняє Голдмен.

"Вчені розглядають ДНК як носій для зберігання інформації" - констатує Financial Times. "Жорсткі диски дорого коштують і вимагають подачі електроенергії, компакт-диски та магнітофонні плівки недовговічні", - пише журналіст Клайв Куксон, роз'яснюючи важливість завдання.

Цікаво, що Бьорні і Голдмен просто переслали код в американську фірму Agilent, що синтезує ДНК за замовленнями клієнтів. Коли готова ДНК прибула поштою, учені розшифрували код і зі 100-відсотковою точністю відтворили інформацію.

Бьорні і Голдмен планують створити комерційне, самоокупне сховище даних на ДНК. !zn

Читайте також:

Знайдено ДНК з чотирьох, а не з двох ниток

Учені вперше отримали реальне зображення ДНК (ФОТО)

Учені склали найповнішу карту ДНК людини

Учені створили флешку, яка розшифровує ДНК

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі