Ботокс може замінити опіоїдні знеболюючі - вчені

Поділитися
Ботокс може замінити опіоїдні знеболюючі - вчені Ботокс можна використовувати замість опіоїдних знеболюючих © wiki.ru
Ін'єкція препарату на основі компонентів ботулотоксину позбавила мишей від болю на кілька тижнів.

Вчені з Університетського коледжу Лондона створили знеболюючий препарат на основі компонентів ботулотоксину. Як повідомляє Naked science, дослідники сподіваються, що в майбутньому розробка може частково замінити опіоїдні анальгетики, які викликають звикання.

Ботулотоксин – токсини, що виробляють бактерії Clostridium botulinum, це одна з найсильніших відомих отруйних речовин. Вона використовується в медицині для лікування гіперактивності деяких м'язів, в косметології - для розгладження мімічних зморшок.

У ході нового дослідження учені випробували на мишах дію двох модифікацій знеболюючого на основі токсину. Одна (SP-BOT) впливає на проекційні нейрони спинного мозку: ці нейрони мають довгі відростки-аксони і дозволяють передавати сигнал про біль в головний мозок. В цьому засобі похідні ботулотоксину з'єднали з речовиною Р - нейропептидом, здатним зв'язуватися з рецептором NK1R, що забезпечує передачу больових сигналів. Друге з'єднання (Derm-BOT) працює з µ-опіоїдними рецепторами, в ньому компоненти ботулотоксину доповнені дерморфіном - цей опіоїд вперше виділили з шкури жаб Phyllomedusa.

Препарати вводили в спинномозкову рідину мишей, потім гризунів обстежили за допомогою естезіометра, приладу для вимірювання шкірної чутливості. Обидва засоби виявилися ефективними при хронічному болі і запальних процесах. При цьому препарати не завдавали шкоди нейронам, а також не викликали звикання і помітних побічних ефектів. У здорових мишей препарати не шкодили рухливості, оскільки у складі з'єднань не використали фрагменти ботулотоксину, які відповідають за його здатність зберігати м'язи.

На думку дослідників, надалі препарат можна адаптувати для людей з хронічним болем.

Раніше група американських біологів створила бездротовтй пристрій, що блокує больові сигнали до того, як вони надходять у мозок.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі