Вчені навчилися дистанційно вимикати біль

Поділитися
Вчені навчилися дистанційно вимикати біль Вчені навчилися дистанційно вимикати біль
Больові сигнали блокуються до того, як вони дійдуть до мозку.

Група американських біологів створила бездротовтй пристрій, що блокує больові сигнали до того, як вони надходять у мозок.

Для того, щоб керувати окремими нервовими клітинами, в останні роки були розроблені методи оптогенетики. Нейрони генетично модифікують, і вони починають синтезувати світлочутливий білок. Щоб порушити такий нейрон, досить опромінити світлом. Однак щоб принести світло до певного нейрона, зараз потрібно використовувати оптоволокно, що заважає руху лабораторної тварини і проведенню деяких експериментів.

Нова розробка вчених – маленькі і гнучкі бездротові пристрої, які можуть бути імплантовані в будь-яку частину тіла. Крім того, завдяки радіоуправлінню пристрій може бути розміщений глибоко в тілі, наприклад, у шлунку або серці, щоб активувати нейрони саме цього органу.

Розробники сподіваються, що їхній винахід можна буде застосувати для глушіння специфічного болю, який не піддається іншим способам лікування. Імплант проектувався з розрахунком на масовий випуск, щоб він був доступним іншим дослідникам.

Раніше повідомлялося про те, що вченим вдалося в деталях реконструювати частину щурячого мозку. Модель включає в себе 31 тисячу нейронів і більше 37 мільйонів контактів між ними.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі