Люди, як і багато тварин, мають стереоскопічний зір: два ока бачать світ з трохи різних перспектив, і мозок при цьому інстинктивно знає, як поєднати ці зображення для створення відчуття глибини. Богомоли - це єдині комахи, які, як відомо, теж бачать світ тривимірним. Вчені Ньюкаслського університету вирішили подивитися, наскільки зір богомолів схожий на людський.
Для цього фахівці створили крихітні 3D-окуляри, які наділи на комах, і помістили останніх у "3D-кінотеатр", де у богомолів створювалася ілюзія, що поруч знаходиться здобич. Ілюзія була досить переконливою - і комахи намагалися дістати віртуальну їжу. Таким чином, можна було б припустити, що зір богомолів працює за таким же принципом, як і у людини.
Виявилося, що богомоли, на відміну від людини, не здатні сприймати статичні тривимірні зображення, оскільки вони фокусуються саме на русі. "Це абсолютно новий тип 3D-зору, оскільки він заснований на зміни з плином часу, а не на статичних зображеннях", - заявив один з дослідників Вівек Нітьянанда.
Крім того, коли на різні очі богомолів виводили різні зображення, вони могли вловити, в яких частинах зображень відбувалися зміни.
Раніше вчені заявили про те, що жертвами ураганів біля берегів США можуть стати метелики-монархи, чисельність яких під час минулорічного весняного сезону штормів скоротилася на 40%.