Більшість українців не користуються чат-ботами зі штучним інтелектом – опитування

ZN.UA Ексклюзив Інфографіка
Поділитися
Більшість українців не користуються чат-ботами зі штучним інтелектом – опитування Лише близько 9% українців використовують чат-боти для роботи © depositphotos/ HayDmitriy
Майже 9% опитаних не знають, про що йде мова.

Восени минулого року однією з сенсацій у сфері технологій та штучного інтелекту став запуск чат-бота ChatGPT від компанії OpenAI. Чат-бот швидко став над популярним у світі, кількість його користувачів стрімко досягла кількох мільйонів, а у лютого цього року він став доступний і для користувачів з України.

Втім, більшість українців не користується ChatGPT або іншим чат-ботом зі штучним інтелектом. Про свідчать дані опитування, проведеного Центром Разумкова на замовлення ZN.UA у червні 2023 року, пише у статті «Ставлення українців до штучного інтелекту на диво легковажне. Дарма» Юлія Самаєва.

Так, на питання «Чи використовуєте Ви ChatGPT або інший чат-бот зі штучним інтелектом?», негативно відповіли 64% опитаних, 8,7% взагалі не знають, про що йде мова.

Ті ж, хто користується, чат-ботами, технологією здебільшого граються: 10,2% - використовують їх із ознайомчою метою, 12% - у приватних цілях. Лише 5,6% використовують чат-боти з ШІ у навчанні, а 8,6% - у роботі. Більшість -  це люди від 18 до 39 років.

ZN.UA
ZN.UA

Тобто, з  реальними можливостями чат-ботів українці знайомі побіжно і не дуже активні у їхньому пізнанні. Але ж технологія несе не лише переваги, а й ризики. Українцям, які останні роки живуть у режимі постійної протидії фейкам, дезінформації та пропаганді, варто уважніше придивитися до тих світових інформаційних трендів, які формує використання ШІ. За кілька кроків вони будуть і на нашому порозі.

Опитування на замовлення ZN.UA проводилося з 23 по 28 червня 2023 року методом face-to-face у 22 областях України та м. Києві. Опитано 2018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Нагадаємо, вчені з Університету Каліфорнії вирішили перевірити здатність ChatGPT відповісти на медичні питання. Потім результати ШІ порівняли із результатами людей-медиків. Чат-бот впорався із завданням краще.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі