Більше половини програмістів України і Росії хочуть працювати за кордоном

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Більше половини українських (63,1%) і російських ІТ-шників (63,7%) розглядають можливість переїзду на роботу закордон. При цьому кожен п'ятий українець вживає для цього певних заходів. Про це свідчать дані інтернет-опитування, проведеного кадровим порталом Head Hunter.

Дослідження також показало, що у програмістів з України та Росії різна мотивація для трудової міграції. Якщо більшість українців (52,6%) хочуть за кордон через високий рівень життя, соціальні гарантії (45,2%), високу зарплатню (40%) і тільки після цього - можливість отримати нові знання (36,9% опитаних), то росіяни на перше місце ставлять саме зарубіжний досвід (44,6% респондентів), а вже потім високий рівень життя (44,4%), соціальні гарантії (42,1%) і зарплатню (26,5%).

Найбільш ІТ-шників залучають роботодавці Європи (33,4% українців і 21% росіян) і Америки (21,6% і 16,2% відповідно). Кожен десятий ІТ-спеціаліст з України готовий працювати в будь-якій зарубіжній компанії. У Росії ж таких - 6,7%. Як виявилося, компанії Азії не привабливі в обох країнах. Лише 2,4% українських програмістів і 1,9% росіян готові емігрувати на схід.

Серед українських ІТ-шників популярністю користуються США (туди готові переїхати 3,6% респондентів), Канада (2,8%), Німеччина (2,08%), Австралія (1,92%), Великобританія (1,44%) і Чехія (1,4%). У російських програмістів у пріоритеті США (3,4%), Австралія (3,2%), Канада (2,2%) і Великобританія (1,7%). При цьому тільки 0,32% наших програмістів хотіли б працювати у Росії, і лише 0,14% росіян розглядають можливість переїхати в Україну.

За даними порталу Head Hunter, ІТ-спеціалісти користуються найбільшим попитом на ринку праці в Україні. До початку вересня на одного Android-, С++ -, PHP і Java-програміста доводилося більше двох вакансій. У серпні ІТ-шники вперше очолили ТОП-10 високооплачуваних професій. Їм пропонували більше, ніж фінансовим директорам і директорам з продажу.

В інтернет-опитуванні взяло участь 1348 ІТ-спеціластів, з яких 728 - росіяни, а 620 - українці. 75% респондентів у даний момент працевлаштовані, а 25% - шукають місце роботи. Всі респонденти анонімні, але з однієї ip-адреси можна відповісти тільки один раз.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі