Археологи виявили недалеко від Трускавця поселення віком понад сім тисяч років. Як повідомляє «Рятівна археологічна служба», в поселенні жили представники культури лінійно-стрічкової кераміки, вона старша за Трипільську.
Всього дослідникам вдалося знайти кілька об'єктів. Розміри найбільшої споруди складають 23 на вісім метрів - це характерний для цієї культури «довгий дім». Він був прямокутної форми і був побудований у вигляді опорно-стовпової конструкції.
«Припускаємо, що це було невелике поселення, можливо, тимчасова стоянка на декілька десятків людей. Вона одна з небагатьох, які досі виявлені на Прикарпатті. Люди, які тут жили, мандрували на великі відстані, можливо, перейшли Карпати. Ми знайшли відщепу з обсидіану, який потрапляв до нас зі Словаччини і Угорщини», - розповів керівник групи дослідників Олександр Сілаєв.
Основні артефакти, виявлені тут, були виконані з кременю. Серед них - серпи, тесло, заготовки ножів і фрагменти горщиків.
Культура лінійно-стрічкової кераміки - одна з найдавніших на території України, представники якої почали освоювати землеробство і скотарство. Свою назву вона отримала через специфіку орнаментації кераміки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше в селищі міського типу Городниця Житомирської області було виявлено 32 монети часів Київської Русі. Монети датуються 1000-1019 роками, подібних знахідок не здійснювали понад 100 років.