Бідність і низький соціальний статус підвищує ризик раннього розвитку деменції – дослідження

Поділитися
Бідність і низький соціальний статус підвищує ризик раннього розвитку деменції – дослідження © pixabay/frantisek_krejci
Хоча здоровий спосіб життя не гарантує таким людям захист від ранньої деменції, погані звички можуть трагічно погіршити ситуацію.

Люди з низьких соціально-економічних верств більш ніж утричі частіше стикаються з раннім розвитком деменції (до 65 років), показало дослідження групи вчених із китайського Хуачжунського університету науки та технологій, передає The Guardian.

У дослідженні використали дані UK BioBank про більш ніж 440 тисяч людей віком від 37 до 73 років у період з 2007 по 2010 рік, а також за 2022 рік.

Щоб визначити соціально-економічний статус цих людей, зібрали інформацію про їхні доходи, вищу освіту та статус зайнятості. Також враховувався спосіб життя учасників, зокрема фізична активність, раціон харчування, шкідливі звички (куріння, алкоголь).

Згідно з аналізом даних, у людей з низьким соціально-економічним статусом ризик розвитку раннього порушення когнітивних здібностей виявився втричі вищим, ніж у їхніх однолітків з більш високим статусом. 

Менше 12% випадків ранньої деменції можна було пояснити факторами способу життя, що говорить про те, що люди з низьким соціально-економічним статусом, які ведуть здоровіший спосіб життя, не обов'язково знижують ризик розвитку ранньої деменції. Однак нездоровий спосіб життя для людини, яка перебуває у низькому соціально-економічному прошарку, підвищує ризик розвитку ранньої деменції на 440%.

Тим часом, якщо новітні розробки в галузі продовження життя виправдають себе, тривалість гідного життя на рівні 100 років може стати нормою, а "дожити в ясному розумі до 120" – перетвориться на адекватне прагнення. Докладніше про це – у переказі статті The Economist.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі