Вчені відзначають, що вперше вдалося помітити, як бактерії змінюють свою форму всередині тіла людини. Для цього вони скидають клітинні стінки, які в першу чергу атакують антибіотики. Це дозволяє їм "зникнути з радарів ліків" і не бути атакованими антибіотиками, хоч і може зробити їх більш уразливими для імунної системи.
"Ми бачили, як в присутності антибіотиків бактерії змінювали свою форму досить випадковим чином, скидаючи стінки і ховаючи їх усередині себе", - заявила одна з авторів дослідження Катажина Міцкевич.
Ні антибіотики, ані людське тіло не можуть з легкістю розпізнати бактерії, що змінили форму. Дослідники зробили своє відкриття, вивчивши 30 зразків, які були взяті у літніх людей, які страждають від інфекції сечовивідних шляхів. 29 із 30 зразків містили бактерії, які змінили свою форму.
Раніше вчені вважали, що зміна форми може бути викликано імунною реакцією, але нові дані свідчать про те, що часто вона є відповіддю на терапію антибіотиками. Крім того, дослідникам вдалося продемонструвати, що така поведінка бактерій можлива і всередині організму, а не тільки в лабораторних зразках.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше повідомлялося про те, що бактерії навчилися протистояти антибіотикам "останньої надії". Це означає, що незабаром можлива поява бактерій, стійких до всіх відомих типів ліків, і такі гени стійкості вже помічені у бактерій, які вражають людей.