Астрономи знайшли галактику, яка не випромінює світло

Поділитися
Астрономи знайшли галактику, яка не випромінює світло Галактика не випромінює світло © NASA
Вона знаходиться на відстані 94 мільйонів світлових років від Землі.

Вчені виявили карликову галактику, яка з якоїсь причини не випромінює світло у видимому діапазоні. Малоймовірно, що вона випромінює якесь світло взагалі, повідомляє Science Alert.

Галактики можуть бути різних видів та форм, але у них є спільні риси. Зазвичай у центрі розташовується чорна діра, вони містять багато газу та зірок, а також темну матерію, яка допомагає всьому цьому триматися разом. І хоча темна матерія справді темна, зірки, газ та гарячий матеріал випромінюють яскраве світло.

Але нова галактика не така. Об'єкт, який отримав назву FAST J0139+4328, розташований на відстані 94 мільйонів світлових років від нас. І вона є тим, що називається темною галактикою.

Хоча в ній присутня невелика кількість зірок, вона здебільшого складається з темної матерії.

«FAST J0139+4328 є ізольованою темною карликовою галактикою. Ізольована темна галактика виявлена у найближчому Всесвіті вперше», — пише група астрономів на чолі з Цзінь-Лонг Сюй з Китайської академії наук у Пекіні.

Знайти галактику вдалося за допомогою телескопа FAST. Дослідники шукали хмари нейтрального атомарного водню в міжгалактичному просторі у пошуках рис, властивих галактиці. І вони досягли успіху: радіохвилі, випромінювані хмарою водню на відстані 94 мільйонів світлових років, відповідали дисковій галактиці, що обертається, але не супроводжувалися оптичним світлом, яке очікувалося від неї. Подальші спостереження в інфрачервоному та ультрафіолетовому діапазонах виявили слабку розсіяність зірок.

Поєднавши всі дані, вчені змогли визначити властивості галактики. За оцінками, її маса становить приблизно 690 тисяч сонячних мас у зірках, і приблизно 83 мільйони сонячних мас у молекулярному водні. Загальна баріонна маса галактики становить близько 110 мільйонів мас Сонця.

Крім того, команда змогла розрахувати швидкість обертання FAST J0139+4328 та, виходячи з цього, її загальну масу, яка становила 5,1 мільярда сонячних мас. Це означає, що галактика приблизно на 98% складається із темної матерії.

Нагадаємо, у січні над Гаваями з'явився ще один незвичайний об'єкт. Це був «вир», що світився, форма якого нагадувала крихітну галактику. Вчені розповіли, що це було.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі