Астрономи заявили про аномально високий тиск на краю Сонячної системи

Поділитися
Астрономи заявили про аномально високий тиск на краю Сонячної системи Вчені прорахували тиск на кордонах Сонячної системи © NASA
Дослідники виміряли, який тиск створюють космічні промені, заряджені частинки і електрони.

Вчені проаналізували дані, які були зібрані апаратами "Вояджер", і виміряли тиск, який створюють космічні промені, заряджені частинки і електрони, стикаючись на кордонах Сонячної системи. Цей тиск виявився аномально високим, повідомляє Naked science.

Вчені дослідили ударну хвилю, викликану активністю на Сонці. Наша зірка періодично спалахує і випускає потужні потоки частинок, подібних на викид корональної маси. По мірі того як кілька таких подій досягають області, званої геліопаузою, вони можуть зливатися в гігантський фронт, створюючи хвилю плазми, що виштовхується магнітними полями.

У 2012 році одна з таких хвиль досягла геліосфери і була помічена "Вояджером-2". Хвиля викликала тимчасове збільшення кількості галактичних променів. А через чотири місяці дослідники помітили аналогічне зниження вже у даних, отриманих "Вояджером-1", який знаходився по інший бік кордону Сонячної системи.

Знаючи відстань між космічними апаратами, астрономи могли розрахувати тиск в геліосфері, а також швидкість звуку. Вона виявилася такою, що дорівнює близько 300 кілометрам на секунду - у тисячу разів швидше, ніж по повітрю. Тиск на цій межі виявився набагато вищим, ніж передбачалося раніше. Також вчені зафіксували, що частина променів "загубилася", коли фронт хвилі перейшов через кордон Сонячної системи. Що з ними сталося, поки що залишається неясним.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

"Вояджер-2" є першим і єдиним апаратом, що досягнув Урану (у січні 1986 року) і Нептуна (в серпні 1989 року). У загальній складності з обох космічних апаратів було передано на Землю 625 Гігабайт даних. За останніми даними, "Вояджер-1" пішов на 20,8 млрд км від Землі і на 20,9 млрд км від Сонця. За розрахунками вчених, запаси палива (енергію він отримує від радіоізотопних генераторів, які працюють на плутонії-238), дозволять апаратам серії "Вояджер" залишатися працездатними ще протягом десяти років. Потім зв'язок з Землею буде втрачений.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі