Астрономи запропонували використовувати космічні телескопи для 3D-зйомки Сонячної системи

Поділитися
Астрономи запропонували використовувати космічні телескопи для 3D-зйомки Сонячної системи © Naked Science
У 2019-2020 роках на орбіті будуть працювати телескопи "Хаббл" і "Джеймс Вебб".

"Хаббл" допоможе вченим зробити тривимірні знімки об'єктів Сонячної системи
Вчені заявили про те, що космічні телескопи "Хаббл" і "Джеймс Вебб", які будуть працювати на орбіті одночасно, можна використовувати для спостереження за об'єктами Сонячної системи і отримання перших тривимірних кадрів. Стаття з пропозицією дослідників була опублікована на сайті arXiv.org.

Телескоп "Хаббл" працює на орбіті вже 26 років, а в 2018 році до нього приєднається "Джеймс Вебб", який буде розташовуватися в точці Лагранжа L2, до 1,5 млн км від нього. На думку вчених, це і дозволить їм діяти як два ока на нашій голові, бачачи об'єкти в межах Сонячної системи під злегка різними кутами і надаючи об'єм всій картині.

Читайте також: Вчені виявили "прискорювач" космічних променів

Розрахунки, проведені вченими, свідчать про те, що злагоджена робота двох телескопів дозволить розглянути в 3D і комети, що пролітають в межах внутрішньої Сонячної системи, і гори Марса, і супутники Юпітера і кільця Сатурна. Але найбільш перспективними цілями вчені вважають динамічні, мінливі події, спостереження яких у 3D обіцяє розкрити нові важливі деталі – наприклад, урагани на Юпітері або зміни хвостів комет.

Телескоп "Джеймс Вебб"

буде займатися вивченням галактик раннього Всесвіту, дослідженням утворення нових зірок і спостереженням за планетами Сонячної системи. Спочатку новий апарат планувалося запустити в 2014 році, але значне перевищення витрат на нього і відставання від графіка змусили NASA перенести передбачувану дату старту місії спочатку на вересень 2015 року, а потім – на жовтень 2018 року.

Телескоп "Хаббл" був виведений на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем корабля багаторазового використання "Діскавері" і з тих пір передав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення вчених про будову і походження Всесвіту. За чверть століття апарат провів 1,2 мільйона цільових спостережень за 38 тисячами космічних об'єктів, на підставі яких було підготовлено близько 13 тисяч наукових праць. За словами експертів, "це робить його одним з найбільш ефективних наукових інструментів в історії".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі