Космічні промені – це іони різних елементів, які розганяються до високих швидкостей своєрідним "прискорювачем частинок", в ролі якого, на думку дослідників, виступають наднові зірки. Частинки прискорюються через те, що ударна хвиля, спричинена вибухом зірки, стикається з раніше скинутими зовнішніми оболонками, розігріває матерію і змушує частину її "вистрілювати" в навколишній простір.
Раніше дослідники вважали, що ця хвиля є плоским об'єктом, який стикається з скупченнями маси і передає їм свою енергію. Тепер же дослідники змогли перевірити цю теорію за допомогою зондів NASA. У ході дослідження вчені спостерігали за тим, що відбувається на кордоні між "магнітним щитом" Землі і сонячним вітром, де існує область, аналогічна тій, яка є між ударною хвилею наднової і її газопиловим "коконом".
У жовтні минулого року на Сонці стався потужний корональний викид, який дозволив зондам "зануритися" в плазму сонячного вітру і "побачити", що відбувається у точці її контакту з магнітним щитом.
Спостереження показали, що в ударній хвилі присутні структури, які дослідники назвали "брижами" - періодичні коливання, що зменьшують або збільшують силу магнітного поля. Ці брижі, якщо вони існують всередині ударних хвиль у наднових, можуть служити одним з основних механізмів розгону і викиду частинок з останків загиблих зірок
Раніше повідомлялося про те, що апарат NASA зафіксував найдальший від Землі спалах гамма-випромінювання. У результаті досліджень було встановлено, що світло від спалаху йшло до Землі більше 12 мільярдів років.