Астрономи залишилися незадоволені «камуфляжем» супутників Starlink

Поділитися
Астрономи залишилися незадоволені «камуфляжем» супутників Starlink Супутники Starlink все-таки заважають астрономам, незважаючи на камуфляж © prezydent.pl
Супутники майже непомітні в видимому діапазоні, але ще більше відображають в інфрачервоному.

Японські вчені оцінили яскравість супутників системи Starlink, призначених для роздачі інтернету, з затемнюючим покриттям. Виявилося, що у видимому діапазоні апарати відображають менше, але в інфрачервоному стали ще яскравішими, повідомляє Naked science.

Щоб оцінити яскравість DarkSat на різних довжинах хвиль, вчені скористалися 1,05-метровим телескопом обсерваторії Ісігасіма (IAO), який здатний вести спостереження в зеленій і червоній областях оптичного спектру, а також в ближньому ІЧ-діапазоні.

Вчені зізнаються, що результати їхнього дослідження виявилися змішаними. Покриття вдвічі знижує відображення сонячного світла в порівнянні зі звичайними супутниками, але негативний вплив зберігається. Завдяки темному покриттю апарати поглинають більше видимого випромінювання і розігріваються сильніше, що робить їх яскравішими в ІК-хвилях.

Тим часом в середини 2020-го запустили і інші експериментальні варіанти супутників Starlink Visorsat, оснащені екраном. Очікується, що версія буде вдалішою, ніж DarkSat, але за підсумками своєї роботи японські астрономи побоюються, що і цього буде недостатньо, пропонуючи SpaceX підняти орбіти всього угруповання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Запуск перших 60 супутників Starlink був здійснений в травні 2019 року.

Орбітальне угруповання SpaceX складається з більш ніж 800 апаратів, що робить компанію найбільшим супутниковим оператором в світі. Компанія має намір довести свою орбітальну угруповання до 12 тисяч апаратів.

Астрономи висловлювали стурбованість запуском 12 тисяч супутників системи Starlink. Після того, як супутники піднімуться на робочу орбіту, їх не можна буде помітити неозброєним оком, але вони можуть перешкодити наземним астрономічним спостереженням. Після цього в SpaceX заявили, що будуть використовувати спеціальне покриття, яке зробить апарати менш помітними.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі