Астрономи зафіксували сліди водяної пари в атмосфері великої екзопланети

Поділитися
Астрономи зафіксували сліди водяної пари в атмосфері великої екзопланети Астрономи знайшли сліди води в атмосфері екзопланети © Европейская Южная Обсерватория
Планета здійснює оберт навколо зірки за 47,5 годин.

Міжнародна група астрономів виявила сліди водяної пари в атмосфері екзоапланети TOI-674b. Вона належить до класу супер-нептунів і здійснює оберт навколо своєї зірки за 47,5 годин, повідомляє Science alert.

Зазначається, що такий короткий орбітальний період є незвичайним для подібних екзопланет. За роки спостережень дослідникам вдалося знайти досить невелику кількість газових гігантів середніх розмірів, які здійснюють оберт навколо своєї зірки менше, ніж за день. Це спричинило появу того, що астрономи називають «пустелею» неймовірно гарячих планет проміжної маси.

Чому так стається, залишається загадкою. Дослідникам відомо про багато планет розмірами з Землю, які обертаються дуже швидко навколо своїх зірок. Відомо і про існування гарячих юпітерів з орбітальними періодами, що вимірюються годинами.

Щось у розмірі та складі гарячих нептунів робить їх менш ймовірними кандидатами на виявлення так близько до зірки. В окремих випадках, коли вони наближаються до своїх світил, вони не затримуються близько досить довго, щоб їх можна було виявити.

У ході нового дослідження вчені помітили ще одну незвичайну деталь у TOI-674 b, яка може пролити світло на те, чому вона така особлива. В атмосфері планети знайдено свідчення існування води.

Вчені шукають воду на інших планетах з багатьох причин, не останньою з яких є те, що це може допомогти пролити світло на те, наскільки унікальною є Земля. Але визначення газів, які є в атмосфері планети, рівносильне отриманню її «свідоцтва про народження». Завдяки цьому можна зрозуміти, як, коли та де небесне тіло з'явилося.

Планети, що з'явилися далеко за межами точки, в якій випромінювання зірки може сублімувати лід у газ, мають набагато більше шансів на збереження води. Так, виявлення слідів води в атмосфері гарячого нептуна вказує на те, що він знаходиться далеко від місця свого народження.

Надалі вчені мають намір отримати більше даних про точну кількість води в атмосфері TOI 674b, а також отримати іншу інформацію, наприклад, про металевість планети.

Об'єкт знайшли лише рік тому за допомогою телескопа TESS. Але зібраних даних вже достатньо для того, щоб визнати планету цікавою та спрямувати на неї інші інструменти, наприклад, телескоп «Хаббл».

Об'єкт обертається навколо зірки класу М, маса якої дорівнює приблизно половині маси Сонця. Зірка не дуже яскрава, що дозволяє проводити спостереження за планетами, що обертаються навколо неї. Що важливіше, система знаходиться на відстані 150 світлових років від Землі, що за астрономічними мірками дуже мало.

Розуміння того, яким чином TOI-674 b опинилася так близько до своєї зірки, може допомогти вченим зрозуміти, як відбувається формування інших планетних систем, а також те, чи є наша власна система унікальною чи «нормою» для Всесвіту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені з Інституту астрономії Товариства Макса Планка виявили біля червоного карлика неподалік Сонця землеподібну планету, якій вдалося зберегти свою атмосферу. Вона допоможе вченим вивчати атмосфери інших світів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі