Спалах отримав назву AT2018cow. "Я ніколи не бачив нічого подібного в локальному Всесвіті", -зізнався Смартт. Дослідник підкреслив, що зазвичай вибухам наднових необхідно кілька тижнів для того, щоб досягти піку своєї яскравості. AT2018cow же всього за три дні став в 10 разів яскравішим, ніж звичайна наднова. Незвичайна поведінка об'єкта привернула увагу астрономів з усього світу і всього через кілька тижнів після вибуху за ним почали спостерігати десятки команд вчених.
Спочатку Смартт припускав, що джерело вибуху розташоване у Чумацькому Шляху. Але спостереження інших астрономів дозволили встановити, що він знаходиться в галактиці CGCG 137-068 із сузір'я Геркулеса. На думку дослідників, подібний вибух міг створити гравітаційні хвилі, однак детектори LIGO зараз проходять модернізацію, а інших підходящих "гравітаційних обсерваторій" поки немає.
Разом з тим, вчені використали всі можливі інструменти для спостережень. Ця робота показала, що AT2018cow виключно яскравий у всіх діапазонах-від радіохвиль до рентгенівського, і спектр його не містить ліній поглинання, характерних для вибухів наднових, - за словами Смартта, він "дивно гладкий". Поки що особливості AT2018cow не дозволяють зв'язати його з жодним відомим явищем або об'єктом. Тим часом яскравість його почала знижуватися.
За деякими ознаками об'єкт можна віднести до наднових типу Ic, спектри яких відрізняються дефіцитом водню, кремнію і гелію, - далеких вибухів масивних зірок, що проеволюціонували до останніх кроків свого існування. Крім того, виражений сигнал в радіо - і рентгенівських хвилях може свідчити про те, що вибух супроводжувався появою потужного джета часток, розігнаних до близькосвітлових швидкостей.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили найяскравішу наднову зірку у Всесвіті. ASASSN-15lh у два рази яскравіша за зафіксований раніше максимум для наднових, в тисячі разів яскравіша за "нормальних" наднових і в 50 разів яскравіша за нашу галактику Чумацький Шлях.