"Ми знаємо, що більшість масивних зірок є частиною бінарної системи. Велика частина цих систем взаємодіє і переносить газ з однієї зірки до іншої після того, як гравитаційнf взаємодія підштовхує їх ближче одна до одної", - заявив один із дослідників Стюарт Райдер.
Наднова, що отримала назву SN 2001ig, відноситься до типу IIb, тобто зірка, яка стала її прародителькою, практично не містила у собі водорода. Американський астроном Олексій Філіппенко, який відкрив наднову, припустив, що це трапилося через те, що зірка, що вибухнула, скинула приблизно 90% своїх оболонок.
Виявилося, що виною цього сталася сусідка зірки, яка оберталася на витягнутій орбіті навколо первісниці наднової та періодично викрадала її матерію. В кінцевому підсумку друга зірка розірвалася, однак сусідній з нею "ваппір" поки незрозумілим чином пережив цей катаклізм.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили найяскравішу наднову зірку у Всесвіті. ASASSN-15lh у два рази яскравіша за зафіксований раніше максимум для наднових, в тисячі разів яскравіша за "нормальних" наднових і в 50 разів яскравіша за нашу галактику Чумацький Шлях.