Дані про вибух наднової були отримані за допомогою телескопа "Кеплер". Вона досягла максимальної яскравості за пару днів, а потьмяніла за тиждень. Вибух наднової KSN 2015K, який спостерігали дослідники, відносився до типу Ia: він був дуже яскравим, тому його не можна пояснити частковим колапсом білого карлика, "украла" матерію іншої зірки. В останні роки вчені спостерігали кілька таких яскравих і швидких наднових і KSN 2015K - найбльш "стрімка" з них.
На підставі знімків вибуху наднової вчені побудували його модель. Вчені вважають, що, найімовірніше, вибух почався як відносно тьмяний, але потім якась подія дала надновій додаткову енергію. Є і припущення про те, що саме сталося. Приблизно за два місяці до спалаху, який зареєстрував "Кеплер", вибух меншого масштабу виштовхнув частину речовини вмираючої зірки назовні. Викинута матерія утворила сферу щільного газу навколо неї. Коли ж послідував справжній вибух наднової, його зовнішня ударна хвиля зіткнулася з газовою сферою і породила зворотну хвилю, яка багаторазово посилила яскравість наднових і прискорила наростання яскравості.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили найяскравішу наднову зірку у Всесвіті. ASASSN-15lh у два рази яскравіша за зафіксований раніше максимум для наднових, в тисячі разів яскравіша за "нормальних" наднових і в 50 разів яскравіша за нашу галактику Чумацький Шлях.