У ході дослідження астрономи спостерігали за зіркою Elias 2-27, яка розташовується на відстані 450 світлових років від Землі в сузір'ї Змієносця. На думку дослідників, зірка сформувалася всього мільйон років тому. Для порівняння, вік Сонця становить близько 4,6 мільярда років. Раніше вченим було відомо, що навколо Elias 2-27 розташовується протопланетний диск, але тоді вони вважали, що це вісесиметричний диск без вираженої внутрішньої структури.
Нові ж дослідження допомогли виявити у протопланетному диску рукави, які чимось нагадують спіральні рукава Чумацького Шляху. Рукава простягаються на відстань понад 10 мільйонів кілометрів, що в два рази більше відстані від Плутона до Сонця.
Таку структуру астрофізики спостерігали вперше. Раніше їм вдавалося побачити спіралеподібні утворення у протопланетних дисках, проте вже на тих етапах, коли навколо зірки активно формувалися планети, які могли б їх створити. Тут же авторам роботи не вдалося виявити ознаки існування великих планет. Вчені помітили в диску тільки вузьку смужку, де щільність пилу була значно меншою, але її розмір не характерний для великого небесного тіла.Дослідники припускають, що спіралеподібна структура могла з'явитися в результаті гравітаційної нестабільності самого диска. Такий сценарій був запропонований астрофізиками на основі оцінки маси і форми протопланетного диска, а також через симетричність його рукавів.
Раніше вчені змогли помітити процес формування зірки-надгіганта. Міжнародна група астрономів під керівництвом Катарини Джонсон з Ліндського університету спостерігала величезний газопилової диск, який обертається навколо молодої зірки в сузір'ї Центавра. Діаметр об'єкта в дві тисячі разів перевищує відстань від Землі до Сонця, а маса центральної зірки перевищує сонячну в 25 разів. Знахідка може стати підтвердженням гіпотези про механізм виникнення надмасивних зірок шляхом поступового поглинання речовини аккреційних дисків, що бистро обертаються.