Астрономи вперше побачили пиловий диск навколо екзопланети

Поділитися
Астрономи вперше побачили пиловий диск навколо екзопланети Астрономи вперше побачили диск, в якому формуються супутники планети © Европейская Южная Обсерватория
Це дозволить більше дізнатися про формування планет і супутників у молодих системах.

Астрономи за допомогою телескопа ALMA вперше змогли зареєструвати пиловий диск навколо планети, яка знаходиться за межами Сонячної системи. Як повідомляє Європейська південна обсерваторія, це відкриття проливає світло на формування планет і супутників у молодих зоряних системах.

Навколопланетного диск знайшли у екзопланети PDS 70c. Це одна з двох гігантських планет, що нагадують Юпітер, які обертаються навколо зірки на відстані 400 світлових років від Землі. Вченим і раніше вдавалося знайти ознаки існування «місяцеутворюючого» диска навколо цієї планети, але до недавнього часу підтвердити це не вдавалося.

Астрономи з'ясували, що діаметр диска приблизно дорівнює відстані від Землі до Сонця. А його маси вистачило б на утворення трьох супутників розміром з Місяць. Його відкриття дозволить вченим також перевірити теорії утворення планет, які досі не можна було протестувати.

Планети утворюються в пилових дисках навколо зірок. У процесі росту вони «згрібають» речовину навколозоряного диска і утворюють в ньому порожнечі. При цьому, планета може утворити свій власний навколопланетний диск, який впливає на процес її зростання, регулюючи кількість речовини, яка падає на неї. Газ і пил в навколопланетному диску в результаті множинних зіткнень можуть концентруватися в усе  більші тіла, утворюючи супутники планети.

Подробиці цих процесів ще не до кінця зрозумілі для астрономів.

«На сьогоднішній день виявлено більше 4000 екзопланет, але всі вони знаходяться в уже зрілих планетних системах. PDS 70b і PDS 70c, схожі на пару Юпітер - Сатурн, залишаються поки єдиними зареєстрованими екзопланетами, які все ще знаходяться в процесі формування. Виходить, що ця система надає нам унікальну можливість спостерігати і вивчати процеси формування планет і їхніх супутників», - заявила Міріам Кепплер з Інституту астрономії Макса Планка в Німеччині.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Європейська південна обсерваторія
Європейська південна обсерваторія

Раніше вчені з Інституту астрономії Товариства Макса Планка виявили біля червоного карлика недалеко від Сонця землеподібну планету, якій вдалося зберегти свою атмосферу. Вона може допомогти вченим вивчати атмосфери інших світів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі