Астрономи визначили можливе місце народження комети Чурюмова-Герасименко

Поділитися
Астрономи визначили можливе місце народження комети Чурюмова-Герасименко Комета Чурюмова-Герасименко народилася в поясі Койпера © NASA
На думку дослідників, комета прибула у внутрішні частини Сонячної системи близько 10 тисяч років тому.

Астрономи заявили про те, що комета Чурюмова-Герасименко "народилася" на дальніх підступах Сонячної системи, і перші епохи свого життя вона оберталася між орбітами Плутона, Нептуна і найбільш далеких від Сонця об'єктів поясу Койпера. Свої висновки вчені представили на планетологічній конференції EPSC-DPS в американській Пасадені.

"Отримані нами результати є продуктом комп'ютерних розрахунків орбіти комети, "рухаючи" її із сьогодення в минуле, що є особливо складним через хаотичної природи орбіт комет, пов'язаних з їх сближениями з Юпітером. Тому точне положення комети складно встановити, але ми змогли показати шлях її міграцій з поточної орбіти в пояс Койпера, де вона народилася", - заявила провідний автор дослідження Матті Галіаццо.

На думку дослідників, комета потрапила у внутрішню частину Сонячної системи відносно недавно – близько 10 тисяч років тому, до цього вона рухалася по дуже витягнутих орбітах в далеких від Сонця регіонах. Комета провела мільйони років у віддаленій частині поясу Койпера, відстань від якої до Сонця вдвічі перевищує відстань між Сонцем і Нептуном.

Вчені підкреслюють, що їхні висновки підтверджують більш ранні припущення про те, що комета Чурюмова-Герасименко складається з первинного матеріалу Сонячної системи.

Комета 67P/Чурюмова – Герасименко є короткопериодичною кометою, яка має період обертання приблизно 6 років і 7 місяців. Комета складається з двох частин. Передбачається, що раніше вони були двома різними небесними тілами, а потім зіткнулися, утворивши одне. Дослідники розділили поверхню комети на дев'ятнадцять районів, які назвали на честь давньоєгипетських божеств.

Раніше вчені підтвердили наявність водяного льоду на поверхні комети. Водний лід був виявлений під зовнішньою оболонкою комети і в деяких регіонах на її поверхні. Разом з тим, аналіз поверхні комети вказує на те, що вона складається з темної, сухої речовини з невеликою домішкою водного льоду.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі