Астрономи виявили позасонячний об'єкт планетарної маси з потужним магнітним полем

Поділитися
Астрономи виявили позасонячний об'єкт планетарної маси з потужним магнітним полем Маса об'єкта в 12 разів більша, ніж у Юпітера © Naked Science
Об'єкт летить через міжзоряний простір близько до Сонячної системи.

Вчені за допомогою телескопа VLA (Дуже велика антенна решітка) зафіксували об'єкт планетарної маси за межами Сонячної системи. Як повідомляє Naked science, маса об'єкта перевищує масу Юпітера в 12 разів, він має дуже потужне магнітне полем. Крім того, об'єкт є "ізгоєм", тобто, подорожує у просторі, не будучи прив'язаним до якої-небудь зірки.

Об'єкт отримав назву SIMP J01365663+0933473, він мєє магнітне поле в 200 разів більш потужне, ніж магнітне поле Юпітера. Спочатку він був зареєстрований у 2016 році як один з коричневих карликів, вивченням яких займається VLA. Маси коричневих карликів дуже складно виміряти, тому тоді об'єкт вважали старим і набагато більш масивним представником цього класу об'єктів.

У минулому ж році дослідники встановили, що об'єкт належить до групи дуже молодих зірок. Це означало, що об'єкт був куди менш масивним і що він цілком міг бути вільно плаваючою планетою – всього у 12,7 разів масивнішим і радіусом в 1,22 рази більшим за Юпітер. Віком у 200 мільйонів років і на відстані 20 світлових років від Землі, об'єкт має температуру поверхні в 825 градусів Цельсія. Для порівняння, поверхня Сонця має близько 5500 градусів Цельсія.

У той же час команда з Калтеха, яка спочатку зареєструвала радіовипромінювання у 2016 році, спостерігала його знову, під час нового дослідження, на набагато більш високих радіочастотах, і підтвердила, що магнітне поле об'єкта виявилося ще сильнішим, ніж вважалося спочатку.

Спостереження VLA представили, як перше радіо виявлення, так і перші вимірювання магнітного поля об'єкта імовірно планетарної маси за межами Сонячної системи. Грегг Халлінан з Калтеха заявив про те, що таке потужне магнітне поле ставить нові питання перед нашим розумінням динамічного механізму, який виробляє такі поля в коричневих карликів і екзопланетах, а також сяйв на них.

Раніше повідомлялося про те, що вчені відкрили екзопланету з орбітою, що суперечить теоретичним моделям. Обертаючись навколо досить невеликої зірки, вона відхилена від площини обертання зірки на 76%. Планета має масу, близьку до маси Юпітера, але розташовується на більш близькій відстані до зірки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі