Планета майже в три рази важча за Юпітер і розташовується майже в 30 разів ближче до своєї зірки, ніж Земля до Сонця. При цьому, зірка газового гіганта майже в два рази яскравіша і гарячіша за наше світило. В результаті денна сторона Kelt-9b розпечена більш ніж до 4000 °С; це найгарячіша серед всіх відомих екзопланет. Температура на її нічній стороні може досягати 2000 градусів.
У ході нового дослідження вчені змоделювали атмосферу надгарячого Юпітера. У результаті було встановлено, що молекулярних газів в ній бути не повинно: при такій температурі і під надзвичайно жорстким випромінюванням зірки всі вони переходять в атомарну і іонізовану форму, роблячи атмосферу Kelt-9b схожою на атмосферу не планет, а справжніх зірок.
Крім того, дослідники провели спостереження за проходом екзопланети на тлі її зірки. Виявилося, що у складі атмосфери планети домінує водень. Однак у ньому виявляються також газоподібні атоми і іони заліза (Fe, Fe+) і титан (Ti+). За словами вчених, це перше спостереження заліза на планеті в іншій зоряній системі.
Раніше повідомлялося про те, що вчені відкрили екзопланету з орбітою, що суперечить теоретичним моделям. Обертаючись навколо досить невеликої зірки, вона відхилена від площини обертання зірки на 76%. Планета має масу, близьку до маси Юпітера, але розташовується на більш близькій відстані до зірки.