Крім того, планети обертаються навколо зірки на дивних орбітах: найдальші з них обертаються на відстані від світила, яка в три рази перевищує відстань від Сонця до Нептуна. Наголошується, що ці обставини змушують учених переглянути те, яким чином формуються планетні системи.
Вік зірки CI Tau складає всього два мільйони років, за астрономічними мірками вона є "немовлям". Вона оточена масивним протопланетним диском. Раніше ця зірка вже привернула увагу астрономів, оскільки біля неї був зафіксований перший гарячий Юпітер, який обертається навколо такої молодої зірки.
Зірка знаходиться на відстані 500 світлових років від Землі, в "зоряних яслах", які розташовуються в Чумацькому Шляху. Найближча до зірки планета, гарячий Юпітер, розташовується від неї на відстані, рівній відстані від Сонця до Меркурія. Маса двох зовнішніх планет порівнянна з масою Сатурна, а двох внутрішніх становить від однієї до 10 мас Юпітера.
Наголошується, що гарячі Юпітери були знайдені тільки біля 1% зірок, але всі вони в сотні разів старші за CI Tau. На даний момент учені не можуть сказати, чи вплинули зовнішні планети на те, що орбіта внутрішньої планети розташована так близько до світила, і чи є такий сценарій розвитку характерним для утворення гарячих Юпітерів.
Раніше вчені вивчили нові дані рентгенівської обсерваторії "Чандра" і виявили кільце яскравих джерел рентгенівського випромінювання в галактиці, яка розташовується на відстані 300 мільйонів світлових років від Землі.