У ході дослідження вчені проаналізували спостережувані позиції на небі, паралакс, власні рухи і променеві швидкості зірок з каталогу, отриманого телескопом Gaia. На основі цих даних вони побудували розподіл швидкостей і відстаней для семи мільйонів світил у Чумацькому Шляху. Потім астрономи почали шукати об'єкти, швидкість яких була б настільки високою, що дозволила б їм покинути Чумацький Шлях. У результаті вченим вдалося визначити 125 кандидатів, з яких лише 20 могли б подолати тяжіння Чумацького Шляху з імовірністю вище 80%.
Оскільки вибірка була не дуже великою, дослідникам не вдалося знайти надшвидкісні зірки. Сім об'єктів виявилися зірками, що тікають, які, ймовірно, були викинуті зі своїх звичайних орбіт при взаємодії з іншими світилами і тепер рухаються зі швидкостями, які доходять до 700 кілометрів на секунду. Цікаво, що небесні тіла, що залишилися, включаючи найшвидші, не вдалося зв'язати з нашою Галактикою. Більше того, вони не рухалися з центру Чумацького Шляху до його околиць, а навпаки (і, судячи з усього, ніколи не були в центрі). На думку вчених, це можуть бути "гості" з сусідніх галактик.
Раніше вчені вивчили нові дані рентгенівської обсерваторії "Чандра" і виявили кільце яскравих джерел рентгенівського випромінювання в галактиці, яка розташовується на відстані 300 мільйонів світлових років від Землі.