Астрономи виявили найпотужніше магнітне поле у Всесвіті

Поділитися
Астрономи виявили найпотужніше магнітне поле у Всесвіті Магнітне поле нейтронної зірки виявилося найпотужнішим у Всесвіті © Naked Science
Магнітне поле нейтронної зірки в десятки мільйонів разів могутніше, ніж будь-яке з коли-небудь створених в лабораторії.

Астрономи з Німеччини та Китаю виявили нейтронну зірку, магнітне поле якої є найсильнішим з усіх, які коли-небудь спостерігалися у Всесвіті. Розрахунки вчених показують, що магнітне поле зірки в десятки мільйонів разів сильніше, ніж будь-яке, яке коли-небудь вдавалося створити в лабораторії, повідомляє «Популярная механика».

Зірка отримала позначення GRO J1008-57. Вона належить до дуже рідкісного підтипу - акрецуючому рентгенівському пульсару. Як пульсар, він випускає потужні промені електромагнітного випромінювання, які періодично проходять по Землі, як промінь маяка. Опис «аккрецуючого рентгенівського випромінювання» виходить з того факту, що на його поверхню постійно потрапляє космічна речовина, викликаючи періодичні енергетичні спалахи рентгенівського випромінювання, які можуть бути виявлені телескопами.

Дослідники вивчили один з таких спалахів, щоб обчислити силу магнітного поля пульсара. У 2017 році вчені спостерігали за спалахом за допомогою телескопа з модуляцією жорсткого рентгенівського випромінювання (Insight-HXMT). Вони відзначили особливість, звану функцією циклотронного резонансного розсіювання (CRSF). Це закономірність, яка виникає, коли рентгенівські фотони розсіюються електронами плазми на поверхні.

Цей CRSF було виміряно при енергії 90 кеВ, і на підставі цього команда вирахувала, що магнітне поле пульсара досягає 1 мільярда тесла. Тобто, є найпотужнішим магнітним полем, з коли-небудь виявлених у Всесвіті.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені з Колумбійського університету і Університету Флориди знайшли відповідь на питання про те, як з'явилася Сонячна система. За їхніми словами, вона стала наслідком руйнування нейтронної зірки, речовина якої і стала будівельним матеріалом нашої планетної системи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі