Астрономи виявили на відстані 950 світлових років від Землі екзопланету із гігантським хвостом із газу. Як повідомляє Space.com, це найбільша подібна структура, знайдена у планети за межами Сонячної системи.
Вчені відзначають, що планета втрачає свою атмосферу, внаслідок чого біля неї утворюється хвіст, який на даний момент у 18 разів більший за Юпітер.
Планета отримала позначення HAT-P-32 b, її маса становить 68% маси Юпітера, вона вдвічі більша за найбільшу планету Сонячної системи. Планета знаходиться на відстані близько 5,1 мільйона кілометрів від своєї зірки, що становить приблизно 3% від відстані між Землею та Сонцем. Оберт навколо світила HAT-P-32 b здійснює за 2,2 земні дні. Це означає, що її постійно бомбардує радіація зірки.
Вчені спостерігали за хвостом зірки, що складається з гелію, за допомогою наземних телескопів.
«Ми стежили за цією планетою та зіркою-господарем за допомогою спектроскопії довгих тимчасових рядів, спостережень за зіркою та планетою протягом кількох ночей. І ми виявили, що із планетою пов'язаний гігантський газовий гелієвий хвіст. Хвіст великий — приблизно в 53 рази більший за радіус планети — утворений газом, який «біжить» з планети», — заявив провідний автор дослідження Чжоуцзянь Чжан із Каліфорнійського університету в Санта-Крус.
Раніше астрономи заявили про те, що їм вперше виявити дві планети, що обертаються навколо зірки по одній орбіті. Вони спостерігали цей процес у новонародженій планетній системі на відстані 370 світлових років від нас.