Астрономи відшукали можливого "батька" челябінського метеорита

Поділитися
Астрономи відшукали можливого У середині лютого жителі ряду регіонів Уралу спостерігали болід - вогненна куля з хвостом, чий політ завершився яскравим спалахом і вибухом
Розрахунки орбіти челябінського боліда до падіння, проведені чеськими, колумбійськими і багатьма іншими астрономами, показали, що він стосувався астероїдів головного поясу і сімейства Аполлона, члени якого періодично перетинають орбіту Землі.

Іспанські астрономи підібрали серед відомих ученим астероїдів потенційного кандидата на роль челябінського боліда - на їхню думку, на Уралі міг впасти фрагмент астероїда 2011 EO40, йдеться в статті вчених, прийнятій до публікації в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

У середині лютого жителі ряду регіонів Уралу спостерігали болід - вогненну кулю з хвостом, чий політ завершився яскравим спалахом і вибухом. Маса космічного тіла до вибуху, за оцінками вчених, становила близько 10 тисяч тонн, розмір - близько 17 метрів. За результатами аналізу фрагментів було встановлено, що челябінський метеорит відноситься до класу звичайних хондритів.

Розрахунки орбіти челябінського боліда до падіння, проведені чеськими, колумбійськими і багатьма іншими астрономами, показали, що він належав до астероїдів головного поясу (чиї орбіти в основному знаходяться між орбітами Марса і Юпітера) і сімейства Аполлона, члени якого періодично перетинають орбіту Землі.

Співробітники Мадридського університету Комплутенсе Карлос і Рауль де ла Флуэнте Маркос (Carlos de la Fuente Marcos, Raul de la Fuente Marcos) проаналізували всі варіанти прорахованих орбіт для челябінського космічного тіла, а також зробили власні розрахунки. Вчені вважають, що винуватець катастрофи в Челябінську виник відносно недавно - 20-40 тисяч років тому в результаті розпаду великого астероїда.

"Найбільш ймовірне батьківське тіло для челябінського суперболіду - 2011 EO40. Орбіти цих об'єктів (що виникли при його розпаді) досить сильно змінюються під дією не тільки Землі і Місяця, але і Венери, Марса і Церери. При таких умовах це сімейство не може бути старше 20-40 тисяч років", - йдеться в статті.

Раніше за результатами дослідження фрагментів Челябінського метеорита вчені Інституту геохімії та аналітичної хімії імені Вернадського РАН заявляли, що космічний об'єкт, який впав в районі Челябінська, колись відколовся від відносно великого астероїда. !zn

Читайте також:

В російському МНС зізналися, що чекали на метеорит тільки через пару тисяч років

Американці навчаються збивати астероїди з курсу, побоюючись "повторення Челябінська"

NASA оцінило потужність вибуху челябінського боліда: у 30 разів потужніший Хіросіми

Кількість постраждалих від падіння метеорита в Челябінській області збільшилося до 1,2 тисячі осіб

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі