Вчені за допомогою телескопа TESS, а також наземних телескопів, виявили нову планету з ультракоротким періодом обертання. Суперземля TOI-1685b обертається навколо своєї зірки всього за 16 годин, повідомляє N+1.
Спочатку об'єкт в 2019 році виявив телескоп TESS. Пізніше відкриття підтвердив проект CARMENES, який використовує наземний 2,2-метровий телескоп в обсерваторії Калар Альто, а також дані спостережень мережі LCOGT.
Зірка TOI-1685 - це червоний карлик, який знаходиться на відстані 122,5 світлових років від Землі. Вік зірки становить 0,6 - 2 мільярда років, а її радіус і маса дорівнюють приблизно 0,49 сонячних.
Радіус планети TOI-1685b приблизно в 1,7 рази більший за радіус Землі, а маса - в 3,78 рази більша за земну. Рік на планеті триває всього 16 годин. Вчені відзначають, що TOI-1685b - найменш щільна з відомих планет з ультракоротким періодом, які обертаються навколо червоних карликів.
Надалі вчені мають намір провести додаткові спостереження. Вони допоможуть не тільки дізнатися про склад атмосфери TOI-1685b, але і підтвердити або спростувати існування в системі ще однієї планети. Вважається, що її орбітальний період становить 9,02 земних дня.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені з Інституту астрономії Товариства Макса Планка виявили біля червоного карлика недалеко від Сонця землеподібну планету, якій вдалося зберегти свою атмосферу. Вона може допомогти вченим вивчати атмосфери інших світів.