Астрономи відкрили планету, рік на якій триває менше восьми годин

Поділитися
Астрономи відкрили планету, рік на якій триває менше восьми годин Планета здійснює оберт навколо зірки за вісім годин © NASA
Планета розташована на відстані 31 світлового року від Землі.

Астрономи виявили кам'янисту планету, яка здійснює оберт навколо своєї зірки всього за вісім годин. Як повідомляє Space.com, об'єкт може пролити світло на найбільш загадкових представників класу екзопланет.

Планета під позначенням GJ 367b обертається навколо невеликого та тьмяного червоного карлика, що знаходиться на відстані 31 світлового року від Землі. Розмір об'єкта приблизно на 30% менший, ніж у нашої планети, а маса – на 45% менша.

Планета здійснює оберт навколо своєї зірки за 7,7 дні, вчені називають це «ультракоротким» орбітальним періодом. Вченим вже вдавалося виявити подібні об'єкти, але поки що вони мало вивчені.

Планету виявили за допомогою телескопа TESS, призначеного для пошуку екзопланет. Він також допоміг дослідникам визначити орбітальний період та розміри об'єкта. Потім спостереження за планетою продовжили за допомогою High Accuracy Radial Velocity Planet Searcher (HARPS) – інструмента, розташованого на 3,6-метровому телескопі Європейської південної обсерваторії у Чилі.

Ці спостереження дозволили визначити густину планети, яка виявилася вищою, ніж у Землі. Це, за словами вчених, свідчить про наявність великого залізного ядра планети.

«Ці характеристики схожі на характеристики Меркурія з його непропорційно великим залізним та нікелевим ядром, що відрізняє його від інших планет у Сонячній системі», - заявив один із авторів дослідження Сцилард Чізмадіа.

Вчені відзначають, що планета не підходить для життя у відомих нам формах. Через близькість до своєї зірки вона піддається постійному впливу радіації і поглинає її приблизно в 500 разів більше, ніж Земля.

Якщо у GJ 367b коли-небудь існувала атмосфера, вона майже напевно давно випарувалася в космос. Ймовірно також, що планета пов'язана зі своєю зіркою приливною взаємодією, тобто постійно звертається до неї однією стороною. В результаті денний бік об'єкта розігрівається до 1500 градусів Цельсія.

Як планета з'явилася, поки що неясно, але існує кілька можливих сценаріїв її утворення. За одним з них вона утворилася з багатих залізом будівельних блоків. Або ж вона може бути частиною більшого об'єкта, який був зруйнований внаслідок впливу зірки або після катастрофічного зіткнення.

Якщо в минулому GJ 367b була частиною газового гіганта, то розміри цієї планети мали бути порівняними з розмірами Нептуна.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше астроном Майкл Рован-Робінсон з Університетського коледжу Лондона заявив про те, що знайшов на знімках, зроблених апаратом IRAS у 1983 році, три загадкові точкові джерела. На його думку, це можуть бути сліди існування Дев'ятої планети.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі