Планета, що отримала позначення NGTS-10b, знаходиться на відстані тисячі світлових років від Землі. Гарячий юпітер розташовується до своєї зірки в 27 разів ближче, ніж Меркурій до Сонця. За словами дослідників, планета приливно пов'язана зі світилом, тому на одній з її сторін температура завжди вище 1000 градусів Цельсія.
Сама зірка приблизно на 30% менша за Сонце і на тисячу градусів холодніша за нього. Спостереження, проведені вченими, показали, що NGTS-10b на 20% більша за Юпітер і в два рази масивніша за нього.
"Незважаючи на те, що вважається, що гарячі юпітери з коротким орбітальним періодом (менше 24 годин) легше знайти через великі розміри і часті транзити, вони дуже рідкісні. Із сотень гарячих юпітерів, відомих на даний момент, тільки у семи орбітальний період менше одного дня", - заявив провідний автор дослідження доктор Джеймс МакКормак.
Екзопланета знаходиться лише в 1,5 рази далі межі Роша - радіуса кругової орбіти, нижче якої гравітація зірки здатна розірвати планету на частини. За розрахунками, приречений на руйнування NGTS-10b пройде межу в середньому через 38 мільйонів років.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше астрономи показали знімок потьмянілої зірки Бетельгейзе. Отримані знімки показують не тільки потьмяніння зірки, але і зміну її видимої форми.