Вчені з Кембріджського університету проаналізували дані, які були зібрані телескопом Gaia, і з'ясували, що найближче до Сонячної системи скупчення Гіади знаходиться на порозі загибелі. За словами дослідників, воно повністю зникне через 30 мільйонів років, повідомляє Naked science.
Скупчення Гіади знаходиться на відстані 150 світлових років від Землі, його можна роздивитися неозброєним оком в сузір'ї Тельця. Його вік оцінюється в 630 мільйонів років, а маса більша за сонячну приблизно в 400 раз.
Ще в 2018 році телескоп Gaia помітив безліч зірок, які залишали скупчення і утворювали два «хвости», що витягувалися з боків на сотні світлових років. Новий аналіз даних показав, що цей процес прискорюється, а хвости містять більше зірок, ніж саме скупчення. Чим сильніше воно втрачає масу, тим слабкіше утримується гравітацією і тим швидше його залишають зірки.
Вчені провели моделювання, яке показало, що Гіади проіснують ще 30 мільйонів років. Для порівняння, вік скупчення оцінюється в 630 мільйонів років. Разом з тим, деякі вчені сумніваються в точності таких оцінок, підкреслюючи, що необхідно враховувати й інші чинники, наприклад, приливний вплив самого Чумацького Шляху.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені знайшли білий карлик, якому вдалося пережити «частковий» вибух наднової зірки. Він отримав колосальний імпульс і рухається по Чумацькому Шляху на швидкості 900 тисяч кілометрів на годину. Вчені вважають, що його політ і незвичайні властивості можуть вказувати на новий, невідомий раніше тип наднових.