Астрономи розповіли про найрозпеченішу екзопланету

Поділитися
Астрономи розповіли про найрозпеченішу екзопланету Планета завжди звернена до зірки одним боком © New Scientist
Планета настільки розпечена, що в її атмосфері розщеплюються молекули водню.

Американські астрономи заявили про те, що екзопланета KELT-9b настільки розпечена, що в її атмосфері розщеплюються навіть молекули. Температура поверхні планети досягає 4300 градусів Цельсія, що робить її найгарячішою з відомих на даний момент, повідомляє Phys.org.

KELT-9b розташовується на відстані 670 світлових років від Землі, вона належить до класу гарячих юпітерів. Її маса перевищує масу Юпітера в три рази, а температура поверхні вища, ніж у деяких зірок.

Вчені за допомогою телескопа "Спітцер" з'ясували, що температура денного боку планети настільки висока, що змушує розщеплюватися молекули водню. Більше того, вони не можуть сформуватися доти, поки розірвані атоми знову не опиняться в тіні.

Планета розташовується до своєї материнської зірки настільки близько, що здійснює оберт навколо неї всього за 1,5 земних дня. Крім того, вона знаходиться в приливному захопленні, тобто, завжди звернена до світила одним боком.

Атмосфера гарячого юпітера перетікає з однієї сторони на іншу і назад, тягнучи за собою атоми і молекули водню. Якби молекули водню не розпадалися, то швидкість вітру сягала б 60 кілометрів на секунду, але цього не спостерігається.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше астрономи помітили, що невелика галактика, розташована в групі Скульптор, поступоворуйнується гравітаційним впливом гігантської галактики, розташованої по сусідству з нею. Виявлена галактика належить до типу карликових сфероїдальних галактик, але, на відміну від інших подібних галактик, вона має витягнуту форму, спрямовану в бік NGC 253. Така форма галактики може вказувати на те, що на неї діє гравітаційний вплив більшої галактики, який сильніше діє на ближній бік.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі