Астрономи роздивилися деталі газової "павутини" в туманності Оріона

Поділитися
Астрономи роздивилися деталі газової Астрономи вивчили "павутину" газу в туманності Оріона © eso.org
Туманність Оріона розташовується на відстані 1350 світлових років від Землі.

Вчені за допомогою телескопа ALMA отримали знімок "павутини" волокон міжзоряної речовини в туманності Оріона. Як повідомляється на сайті Європейської південної обсерваторії, на фото деталі "павутини" виглядають розпеченими до червоного, але насправді вони такі холодні, що спостерігати їх можна тільки з такими телескопами, як ALMA.

Кудлаті структури, що покривають все поле зору – довгі пасма холодного газу, невидимі ні в оптичних, ні в інфрачервоних променях і помітні тільки на міліметрових хвилях.

Астрономи, які отримали це зображення, досліджують структуру і склад газових волокон. Вони шукають ознаки однієї зі складових частин цієї "павутини" - газоподібного диазениліуму. В процесі пошуку дослідницька група виявила мережу з 55 окремих волокон.

Раніше астрономи помітили, що невелика галактика, розташована в групі Скульптор, поступово руйнується гравітаційним впливом гігантської галактики, розташованої по сусідству з нею. Виявлена галактика належить до типу карликових сфероїдальних галактик, але, на відміну від інших подібних галактик, вона має витягнуту форму, спрямовану в бік NGC 253. Така форма галактики може вказувати на те, що на неї діє гравітаційний вплив більшої галактики, який сильніше діє на ближній бік.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі