Астрономи припустили існування біля молодого Сонця зірки-близнюка

Поділитися
Астрономи припустили існування біля молодого Сонця зірки-близнюка У минулому недалеко від Сонця могла розташовуватися зірка-близнюк © NASA
Зірка сформувалася разом з нашою, але надалі загубилася на просторах Чумацького Шляху.

Астрофізик Аві Льоб, керівник проєкту Breakthrough Starshot, заявив про те, що у молодого Сонця могла бути близька сусідка - зірка-близнюк, яка сформувалася разом з ним, але потім загубилася на просторах нашої галактики. На його думку, це може пояснити походження Хмари Оорта, повідомляє Naked science.

Сонячна система простягається далеко за межами орбіти Нептуна - найвіддаленішої від Сонця планети. За нею розташовується пояс Койпера, в якому знаходиться, зокрема, Нептун. А ще далі розташовується Хмара Оорта.

Разом з тим, існування Хмари Оорта залишається гіпотетичним, на нього вказують орбіти комет, які прилітають до Сонця. Вважається, що мільйони або навіть мільярди таких небесних тіл - це уламки, які залишилися після формування Сонячної системи. Але моделювання такого процесу показує, що населення Хмари Оорта може бути не таким значним, тому її походження залишається загадкою.

Тепер же Льо припустив, що пояснити походження Хмари Оорта може існування дуже близької сусідки Сонця. Ця зірка сформувалася разом з нашою, але надалі загубилася на просторах Чумацького Шляху і «зараз може бути де завгодно».

Відзначається, що зірки народжуються в молекулярних хмарах «зіркових колисок» не поодинці, але тяжіння Чумацького Шляху постійно розштовхує їх одна від одної. Якщо у молодого Сонця дійсно був подібний близнюк, подвійна система могла послужити ефективною гравітаційною пасткою, здатною утримати потрібну кількість об'єктів для утворення і розсіяного диска, і Хмари Оорта. За розрахунками астрономів, зірка могла мати практично ту ж масу, що і Сонце, і розташовуватися від нього приблизно в 1000 астрономічних одиниць.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені заявили про те, що активність Сонця відрізняється від зірок, які знаходяться на тому ж етапі "життя". Наше світило відзначається меншою яскравістю і меншою активністю плям.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі