Астрономи вивчили кратери супутника Сатурна Титану і виявили в них суміш органіки і водяного льоду. Разом з тим, кратери біля екватора небесного тіла і в його помірних широтах відрізняються, повідомляє Naked science.
Титан - це одне з найдинамічніших небесних тіл в Сонячній системі. Хмари тут проливаються дощами, заповнюючи річки, які зливаються в озера і приполярні моря. Але при низькій температурі вода залишається льодом, а водойми наповнені рідиною з легких вуглеводнів, таких як метан.
Більшість даних про супутник Сатурна вчені змогли отримати завдяки станції Cassini, одним з інструментів якої був спектрометр VIMS. Його даними і скористалися дослідники.
Виявилося, що кратери екваторіальних областей Титана покриті органікою, яка здебільшого складається з невідомої темної речовини. Кратери помірних широт містять суміш органіки і водяного льоду, вивільненого ударом.
Цю різницю вчені пов'язують з відмінностями в кліматі і ландшафті областей Титана. Приекваторіальні широти покриті дюнами з толинів і поки неідентифікованих органічних речовин, які швидко вкривають водяний лід, щойно той з'явиться на поверхні після удару метеорита. А в помірних, багатих рідиною широтах вона може змивати органічний наліт, очищаючи вивільнений ударом лід.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені з'ясували, що Титан віддаляється від Сатурна набагато швидше, ніж припускали вчені. Нові дані свідчать про те, що він "тікає" на швидкості 10 сантиметрів на рік, а це в 100 разів швидше, ніж передбачалося.