Астрономи за допомогою телескопа eROSITA представили нову рентгенівську карту зоряного неба. Як повідомляє Інститут позаземної фізики Товариства Макса Планка, на карті зібрано більше мільйона об'єктів.
Таким чином, вченим вдалося фактично подвоїти кількість відомих рентгенівських джерел, які були відкриті за 60 років спостережень. Більшість з таких джерел – активні ядра галактик, всередині яких ростуть надмасивні чорні діри.
Вчені відзначають, що телескоп eROSITA проводив спостереження за небом протягом 182 днів. У результаті йому вдалося отримати більш глибокі зображення, ніж телескопа ROSAT 30 років тому. Карта допомагає визначити розташування гарячого газу в Чумацькому Шляху, а також в міжгалактичному просторі, який його оточує. Це важливо для розуміння історії формування нашої галактики.
Гарячий газ Чумацького Шляху, поява якого відбулося в результаті вибуху наднових і, можливо, викидів речовини з чорної діри, пофарбований на карті зеленим і жовтим кольором. Синій колір – це джерела рентгенівського випромінювання. А розсіяне червоне випромінювання – це викид гарячого газу в районі Сонячної системи.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше астрономи з Канзаського університету проаналізували дані про спіральні галактики і помітили деякі дивацтва в їхньому обертанні. Виявилося, що вони обертаються в ту чи іншу сторону не просто так, можливо, що ці аномалії пов'язані з наявністю у Всесвіті "полюсів" і осей обертання.