Астрономи отримали знімок "Стовпів Руйнування" всередині туманності Кіля

Поділитися
Астрономи отримали знімок "Стовпів Руйнування" всередині туманності Кіля Астрономи зробили знімки "Стовпів Руйнування" © eso.org
Туманність розташовується на відстані 7,5 тисяч світлових років від Землі.

Вчені за допомогою Дуже великого телескопа отримали знімок газо-пилових "колон", що розташовуються всередині туманності Кіля. Знімок "Стовпів Руйнування" був опублікований на сайті Європейської південної обсерваторії.

Одним з перших наслідків формування масивної зірки є те, що вона, ледь з'явившись, починає руйнувати газо-пилову хмару, що породила її. Ідея про те, що масивні зірки помітно впливають на своє оточення, не нова: такі зірки вивергають потужний потік іонізуючого випромінювання, енергії якого цілком достатньо, щоб зірвати електрони з орбіт навколо атомних ядер. Однак, відшукати прямі наглядові докази взаємодії масивних зірок з середовищем, що оточує їх, – дуже важке завдання.

Астрономи проаналізували вплив високоенергетичного випромінювання зірок на речовину "колон". Цей процес іонізації газу з подальшим його розсіюванням у просторі називається фотовипаровуванням. Спостерігаючи наслідки фотовипаровування, у тому числі втрату "стовпами" маси, вчені змогли встановити чітку кореляцію між кількістю іонізуючого випромінювання прилеглих зірок і розсіюванням речовини "колон" в просторі.

Руйнування масивними зірками своїх космічних колисок виглядає катастрофічно. Однак, справжня складність процесів взаємодії між зірками і "стовпами" ще не зрозуміла до кінця. Виглядають "колони" щільними й потужними, але в дійсності ці хмари газу і пилу дуже розріджені. І, можливо, випромінювання масивних зірок і зоряні вітри від них насправді допомагають створити всередині "стовпів" більш щільні ділянки, в яких можуть поступово сформуватися нові зірки.

eso.org

Раніше повідомлялося про те, що телескопу "Хаббл" вдалося зробити фото планетарної туманності"Маленька перлина", яка розташовується на відстані шести тисяч світлових років від Землі в сузір'ї Стрільця.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі