Телескопу "Хаббл" вдалося зробити новий знімок планетарної туманності NGC 6818, більш відомої як туманність "Маленька перлина". Туманність розташовується в сузір'ї Стрільця та знаходиться в 6000 світлових років від Землі. Світло від туманності розходиться на відстань трохи більше половини світлового року. Зображення було опубліковане на офіційному сайті NASA.
Туманності утворюються після того, як зіркам типу Сонця приходить пора "йти на пенсію". Зірки викидають в космос свої зовнішні шари, які утворюють хмари газу, що світяться, які і називаються туманності. Викид маси є неоднорідним, тому туманності можуть мати досить різну форму. Наприклад, "Маленька перлина" складається з вузлуватих ниткоподібних структур і різних шарів матеріалу, з яскравим і закритим центром, оточеним великою, більш дифузною хмарою.
На думку вчених, зоряний вітер від центральної зірки проходить крізь матеріал, що її оточує, і конструює трохи витягнуту форму NGC 6818. Через те, що вітер б'є досить сильно, а куля рухається повільно, на її краях утворюються блискучі спалахи.
Вперше телескоп "Хаббл" зробив знімок цієї туманності в 1997 році. Використання нових фільтрів дозволяє розгледіти її більш чітко.