Група астрономів під керівництвом Маттіаса Новака з Кембриджського університету змогла отримати безпосереднє зображення планети, яка обертається навколо зірки Бета Живописця на відстані 63 світлових років від нас. Зазвичай вчені дізнаються про існування планет за непрямими ознаками, але в даному випадку їм вдалося отримати пряме зображення небесного тіла, повідомляє Naked science.
Бета Живописця дуже молода, її вік становить близько 23 мільйонів років. Вік же планет, які обертаються навколо неї становить близько 18,5 мільйонів років.
У 2008 році у цій же зірки була виявлена планета - Бета Живописця b, газовий гігант, маса якого в 9-13 разів більша за масу Юпітера. Її також вдалося сфотографувати безпосередньо, про що повідомлялося у вересні 2015 року.
Друга планета, що отримала назву Бета Живописця с, теж була ідеальним кандидатом на отримання прямого зображення. Вчені знали параметри її коливання, а значить, і місця розташування. Завдяки зображенням вчені дізналися, що планета дуже тьмяна. Її яскравість виявилася в шість разів слабкішою, ніж у «сестри».
Оцінивши яскравість екзопланети, дослідники змогли «виміряти» її температуру. За їхніми оцінками, вона становить 1250 кельвінів. Крім цього, вчені розрахували інші параметри Бети Живописця c. Так, маса її приблизно в 8,2 рази перевищує масу Юпітера, а період обертання навколо зірки - 3,4 земного року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше астрономи за допомогою даних, зібраних телескопом «Кеплер», виявили незвичайну «пі-планету». Вона обертається навколо своєї зірки за 3,14 дня, а її радіус схожий на радіус Землі.