Міжнародна команда астрономів за допомогою телескопа MeerKAT отримала новий знімок центру Чумацького Шляху. Як зазначається на сайті Південноафриканської радіоастрономічної обсерваторії (SARAO), зображення дозволяє розглянути радіовипромінювання регіону з безпрецедентною точністю та глибиною.
Так, знімок захопив випромінювання від різних джерел, у тому числі зірок, зіркових ясел і хаотичної області навколо надмасивної чорної діри в центрі нашої галактики. Радіохвилі проникають крізь пил, який ускладнює огляд цієї області на інших довжинах хвиль.
Крім того, на зображенні можна помітити залишки наднової - оболонки, що розширюються, з матеріалу, який залишився після вибуху масивної зірки. Серед них – і дуже рідкісний майже ідеально сферичний об'єкт. Це дозволяє вченим краще зрозуміти популяцію так званих «радіволокон», які більше ніде не зустрічаються.
Зображення стало результатом трирічного аналізу, проведеного на етапі введення телескопа в експлуатацію. Воно було складено з 20 окремих спостережень, проведених протягом 200 годин роботи апарату. Обробкою 70 терабайт даних займалися два суперкомп'ютери в Кейптауні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені заявили про те, що Чумацький Шлях з'явився раніше, ніж передбачалося. За їхніми словами, зіткнення з іншою галактикою, яке сталося 10 мільярдів років тому, не набагато збільшило кількість зірок у Чумацькому Шляху, який тоді вже майже сформувався.