Астрономи назвали зоряні системи, з яких можна побачити Землю

Поділитися
Астрономи назвали зоряні системи, з яких можна побачити Землю Вчені визначили, жителі яких планетних систем могли б побачити Землю © Naked Science
Таких систем нарахували більше двох тисяч.

Питання про те, чи можуть інопланетні цивілізації, якщо вони існують в космосі, побачити Землю, давно хвилює вчених. Відповідь на нього може допомогти нам знайти нові шляхи пошуку життя на інших планетах. Але відповісти на нього не так просто, пише Science alert.

Тепер же команда астрономів підрахувала, що на відстані 326 світлових років від Землі може існувати 2034 зіркових системи, з яких можна розглянути ознаки життя на нашій планеті.

У ході дослідження вчені використали дані обсерваторії Gaia. Вони вирішили з'ясувати, чи могли б інопланетяни виявити присутність землян, якби використовували інструменти, доступні нам.

Вчені використовують кілька таких методів, але найпоширеніший з них - транзитний. Коли планета проходить між спостерігачем і зіркою, вона викликає специфічні викривлення світла, зірка починає тьмяніти і ставати яскравішою. Дослідники можуть приблизно визначити розміри планети, щоб виключити ті, на яких життя малоймовірне, наприклад, газові гіганти на кшталт Юпітера.

Якщо у планети є атмосфера, астрономи можуть використовувати транзит для вивчення її спектра, коли небесне тіло проходить повз зірку. Так можна визначити присутність газів, які можуть бути ознаками життя.

За допомогою обсерваторії Gaia вчені шукали планети, жителі яких могли б робити те ж протягом 10 тисяч років: п'яти тисяч років в минулому і п'яти - в майбутньому. Ця точка відома як транзитна зона Землі.

Дослідники з'ясували, що існує приблизно 1715 зоряних систем, які могли б протягом останніх п'яти тисяч років виявити біосигнатури на Землі. Існує також 319 систем, які увійдуть в транзитну зону Землі протягом наступних п'яти тисяч років.

З усіх цих систем відомо про сім, в яких знаходяться планети, деякі з яких можуть бути населеними. Серед цих систем - Ross-128, TRAPPIST-1 і зірка Тігардена. ROSS-128 в минулому знаходилась в транзитній зоні Землі 2158 років. TRAPPIST-1 увійде в неї приблизно через 1642 роки і залишиться там ще 2371 рік. У зірки Тігардена, яка увійде в зону через 29 років, буде набагато менше вікно - всього 410 років.

Вчені підкреслюють, що їхны висновки означають, що навіть найближчі зірки проводять в транзитній зоні Землі близько тисячі років, чого достатньо для того, щоб потенційні цивілізації, які існують біля них, могли виявити ознаки життя на нашій планеті.

У ході дослідження вчені також вирішили перевірити, жителі яких планет могли б виявити сліди технологій. Людство вперше почало транслювати радіохвилі в космос близько 100 років тому, а отже, радіус пошуку таких зірок становить 100 світлових років.

Виявилося, що за цей час і в межах цієї відстані 75 зоряних систем знаходились у транзитній зоні Землі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше група астрономів, яка працювала з Дуже великим телескопом, заявила про те, що їй вдалося остаточно розкрити таємницю потьмяніння зірки Бетельгейзе, яке відбулося в 2019 році. За їхніми словами, видима зміна яскравості зірки була пов'язана з тим, що вона була прихована хмарою пилу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі