Вчені з США назвали групи зірок, які найбільш підходять для пошуків інопланетного життя. Результати досліджень вчених були опубліковані на сайті arXiv.org.
У ході дослідження вчені вивчили можливі карбонатно-силікатні цикли на екзопланетах. У результаті таких процесів на небесному тілі повинна існувати рідка вода і знизитися вміст вуглекислого газу в атмосфері.
Вчені прийшли до висновку про те, що найбільш підходять для пошуку життя околиці старих зірок класу G і молодих зірок класу К. До першоъ групи зірок входить Сонце, а до другої відносяться більш великі і холодні світила. Об'єкти класу М, на думку вчених, не є підходящими для пошуків інопланетного життя. На думку дослідників, для того, щоб підтримувати життя, екзопланети повинні мати певні фізичні і орбітальні властивості.
Раніше вчені заявили про те, що в момент утворення Сонячної системи 4,6 мільярдів років тому на світ з'явилися тільки вісім відсотків потенційно придатний для життя планет. Решта ж 92% будуть утворені вже після того, як Сонце вибухне і наша планета зникне через шість мільярдів років.