У проекті бере участь вісім радіотелескопів, які дозволяють дослідникам зазирнути за пил і газ галактики і роздивитися надмасивну чорну діру в центрі. Астрономи провели спостереження за об'єктом в центрі галактики Мессьє 87 і за Стрільцем А* - надмасивною чорною дірою в центрі Чумацького Шляху. Дані були зібрані у 2018 році, вчені мають намір повторити спостереження в наступному.
У результаті їм вдалося отримати перше зображення чорної діри, а вже незабаром астрономи мають намір показати відео. Ролик продемонструє рух масивних хмар газу навколо чорної діри.
6 вересня група вчених з проекту Event Horizon Telescope отримала премію Breakthrough Prize в області фундаментальної фізики, що вважається "науковим Оскаром". Дослідники удостоїлися нагороди за отримання знімка "тіні" чорної діри в М87 - темної області на тлі випромінювання, що відповідає горизонту подій. Цей об'єкт розташовується в галактиці на відстані 53 мільйонів світлових років від Землі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Ранее сообщалось о том, что ученые обнаружили самую яркую сверхновую звезду во Вселенной. ASASSN-15lh в два раза ярче зафиксированного ранее максимума для сверхновых, в тысячи раз ярче "нормальных" суперновых и в 50 раз ярче нашей галактики Млечный Путь.