Астрономи з Університету Макгілла в Канаді та Індійського інституту наук заявили про те, що змогли зафіксувати радіосигнал, який виходить від атомів водню в далекій галактиці. Як повідомляє Hindustan Times, раніше радіосигнали, що подолали таку велику відстань, не фіксувалися.
Сигнал був випущений, коли нашому Всесвіту було всього 4,9 мільярда років. Він виходить із галактики, яка знаходиться на відстані 8,8 мільярда світлових років від Землі.
«Це рівнозначно тому, якби ми могли загзирнути назад на 8,8 мільярда років», - заявив один з авторів дослідження Арнаб Чакраборті.
Зафіксувати сигнал вдалося завдяки методу гравітаційного лінзування. Він дозволяє виявити далекі об'єкти в космосі за допомогою іншого масивного об'єкта, що знаходиться ближче до спостерігача. Сигнал, що походить від більш далекого об'єкта, викривляється близьким, у цьому випадку відбулося посилення в 30 разів. Це дозволило радіотелескопу вловити сигнал від галактики на відстані 8,8 мільярда світлових років.
Виявлення сигналу привело вчених у захват. У той самий час, у суспільстві з'явилися припущення, що він може бути пов'язані з інопланетної цивілізацією.
Раніше вчені виявили нову найближчу до Землі чорну діру, яка одержала позначення Gaia BH1. Чорна діра в 10 разів більша за Сонце, вона розташовується на відстані 1600 світлових років від нас у сузір'ї Змієносця.