Астроном Стюарт Грей з Королівського товариства Великобританії створив відеозапис тривалістю 60 секунд, на якому продемонстрований процес забруднення людиною навколоземного простору за останні 60 років.
Першопрохідцем у забруднення навколоземного простору став Радянський Союз, чий перший штучний супутник Землі був запущений в 1957 році. Першим космічним сміттям став фрагмент ракети, що вивела цей апарат на навколоземну орбіту.
Естафету у СРСР прийняли США, які запустили космічний апарат Explorer 1. До часу польоту Юрія Гагаріна (до 1961 році) навколоземний простір захламляло 200 рукотворних об'єктів, до 1980 року їх кількість зросла до 500.
До 2007 року на орбіті Землі 7000 великих уламків. Після проведеного Китаєм випробування кінетичної гармати (в результаті якої був збитий китайський метеосупутник) кількість об'єктів космічного сміття зросла на 2000.
На даний момент відомо близько 20000 фрагментів уламків космічних апаратів, які знаходяться на орбіті Землі. Вони представляють серйозну загрозу для дорогих супутників і пілотованих місій на Міжнародну космічну станцію (МКС).
На початку грудня японський зонд Akatsuki успішно вийшов на орбіту Венери після того, як його запуск зазнав невдачі в 2010 році.