Астроном-аматор визначив можливе джерело сигналу Wow!

Поділитися
Астроном-аматор визначив можливе джерело сигналу Wow! Можливо, астроному-аматору вдалося знайти джерело сигналу Wow! © New Scientist
Ймовірно, сигнал послала зірка сонячного типу.

Астроном-аматор Альберто Кабальєро висунув припущення про джерело загадкового сигналу Wow!, який був зафіксований в 1977 році. На його думку, сигнал міг виходити від зірки сонячного типу, повідомляє Naked science.

15 серпня 1977 року телескоп Big Ear зробив своє найзнаменитіше відкриття. Він виявив сильний сигнал з передбаченими характеристиками, який тривав цілих 72 секунди. Джеррі Ейман, який зафіксував відкриття, обвів запис і приписав до нього Wow!, давши, тим самим, назву сигналу.

Разом з тим, конструкція телескопа позбавила змоги встановити джерело сигналу. Астрофізик Джон Краус, який очолював обсерваторію Big Ear, написав з цього приводу: «Сигнал з високою ймовірністю має позаземне розумне походження, але більше нічого сказати про нього поки неможливо».

Тепер же Кабальєро проаналізував дані, які зібрав запущений в 2013 році телескоп місії Gaia. Апарат вже поспостерігав за більш ніж мільярдом зірок і його база даних набагато більша, ніж у телескопів 1970-х років. Їх Кабальєро зіставив з отриманими в 1970-х роках даними про знаходження джерела сигналу.

Провівши пошук і вибравши лише зірки сонячного типу, астроном знайшов більше 60 підходящих кандидатів. Однак найперспективнішою виявилася зірка 2MASS 19281982-2640123, розташована в сузір'ї Стрілець, на відстані близько 1800 світлових років. Вона майже ідентична Сонцю і за масою, і за розмірами, і за світністю. Пошуки ще далеко не завершені, але можливий кандидат - вже краще, ніж нічого.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені з Інституту космічної астрофізики заявили про те, що їм вдалося знайти «невловиму» матерію у Всесвіті. За їхніми словами аналіз даних 20-річної давності допоміг їм знайти докази існування гарячого газу в «космічній павутині» і навіть виміряти його температуру.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі